25. MIRW - 2014

Basın Bülteni

  

25. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

Basın Bülteni

 

 

25. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası ERGO Sigorta ana sponsorluğunda 25 - 31 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 17 değişik ülkeden (Türkiye, Slovakya, Hollanda, Kanada, İtalya, Almanya, Rusya, Beyaz Rusya, İngiltere, Amerika, Ukrayna, Norveç, Hırvatistan, Bulgaristan, Yunanistan, Letonya, Romanya) 150 tekne ile 1500’ün üzerinde yelken sporcusunun katılacağı yarışların bu yıl 25. yılı kutlanıyor. Türkiye’nin ve Doğu Akdeniz’in en büyük ve geniş katılımlı yelkenli yat yarışı olma özelliğini koruyan etkinlik her geçen yıl büyüyerek ve gelişerek devam ediyor.

 

Hafta boyunca tüm sosyal etkinlikler yarışın önemli sponsorlarından Netsel Marina içinde kurulan dev çadırda yapılacaktır. Gün boyu azimle yarışan yelkenciler, günün yorgunluğunu akşamları DJ ve canlı müzik eşliğinde dans pistinde atacaklardır. En fantastik kostümlü ekip yarışması da organizasyonun önemli bir geleneği olarak büyük ilgi görmektedir. Yarışların 25. yılı olması sebebi ile kostüm yarışmasında dereceye giren ekipleri büyük ödüller beklemektedir.

 

İlk gün yarışı Netsel Marina sponsorluğunda gerçekleşecek olup, aynı günün akşamı Zeynep Casalini sahne alacaktır. İkinci günün yarışı koy dışında düzenlenecek olup, yarışçıları uzun soluklu bir yarış beklemektedir. Üçüncü gün yarışı X-yachts sponsorluğunda gerçekleşecek ve dereceye giren ekiplere kupaları X-yachts tarafından takdim edilecektir. Yine aynı günün akşamında sahne alacak olan Asım Can Gündüz de organizasyona renk katacak isimlerden biridir. Dördüncü yarış Marmaris Belediyesi sponsorluğunda düzenlenecektir. Organizasyonun son yarışı olan beşinci yarış ERGO Sigorta ana sponsorluğunda düzenlenecek olup, aynı günün akşamında organizasyonun kapanış töreni gerçekleştirilecektir. Ayrıca son gün (31 Ekim 2014) hem gün yarışında hem de genel sıralamada dereceye giren ekiplere kupaları verilecek ve kapanış yemeği düzenlenecektir.

 

Aileleriyle birlikte 2000’in üzerinde yelken tutkununu Marmaris’te toplayan etkinliğimiz Türkiye’de yelken sporunun gelişmesine ciddi katkı sağlamanın yanı sıra yat kiralama şirketlerine ve Marmaris’e ciddi bir ekonomik katkıda da bulunmaktadır.

 

Bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı bulunan herkese çok teşekkür ederiz.

 

 

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü