Türkçe English

26. MIRW - Pazartesi (26.10.2015)

 26. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası’na ev sahipliği yapan güzel Marmaris’e ve Netsel Marina’ya hoşgeldiniz. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen, yarışmanın yanısıra karadaki kutlamalara da hevesle katılan yelkenciler Marmaris Körfezi’ni dolduruyor.

2015 de farklı değil; start hattına dizilen 130 tekne, tekne boyu ve tipine  belirlenen 10 farklı grupta yarışıyor.

Bu yıl yapılan bir değişiklikle yarış ve charter gezi tekneleri 4’er grupta yarışırken, 2 grup yeni grup da charter performans teknelerine ayrılmış.

Yarış hattındaki zorluklara göğüs germeye her daim hazır olan yelkenciler aynı zamanda Marmaris’in sıcak ikliminin ve önlerindeki yoğun haftanın tadını çıkartmaya geliyorlar.

Ancak bugün rüzgar hiç olmadığı kadar hafifti. Ekipler yarışa odaklanmış, sabırla beklerken, rüzgarın artması için beklediler. Ancak dünkü yağış bugün rüzgarın kolay kolay gelmeyeceği anlamına geliyordu.

Sonunda yarış komitesi ilk günkü yarışı abandone etmek zorunda kaldı ve ekipler karaya döndüler. Yarış yapılamamasına rağmen ekipler her zamanki gibi marinada düzenlenen gece eğlencesinin tadını çıkardılar. Akşam partileri Marmaris Uluslararası Yarış Haftası’nın dört gözle beklenen bir parçası.

Yarın yarış devam edecek ve filo Marmaris Körfezi’nin dışına çıkarak kıyıda yarışacaklar. Sakın kaçırmayın!

Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.