Türkçe English

26. MIRW - Çarşamba (28.10.2015)

 Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nın üçüncü gününe hoşgeldiniz. Dün uzun süren zorlu offshore yarışın ardından bugün filo Marmaris Körfezi’nde hareketli bir yarış için hazırdı. Günün sonunda planlanan yarışların yarısından fazlası gerçekleştirilmiş, podyuma çıkacak ekipler belirlenmiş oldu.

 
Güçlü bir isim yapmış olan Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nın bu pozisyonunu koruyarak, beklentisi yüksek yarışçı ve ekipleri tatmin etmesi gerekiyor. Neyse ki bugün Marmaris’in havası hayal kırıklığı yaratmadı. Hafif havada start alan yarışlar olduysa da koy içindeki alışıldık esinti kısa bir süre sonra başlayarak körfezi doldurup, ekiplere heyecan yaşatan süratli bir yarışa imkan tanıdı.
 
Üçgen rotada yarışan 130 yatın rengarenk balonları Marmaris Körfezi’nde güzel bir görüntü oluşturdu. Kimi zaman heyecan verici yakınlaşmalara neden olan heyecanlı bir yarış çıktı. Teknelerden birinde denize adam düşmesi yaşandıysa da, üstelerine doğru gelen filoya rağmen mükemmel bir kurtarma başarıyla gerçekleştirildi.
 
Başka bir olayın yaşanmadığı harika bir yarış gününün daha ardından tekneler yorgun ama heyecanlı, marinaya döndüler. Bir önceki gecenin yorgunluğunu atmak için fırsatları oldu. Gün yarış çadırında düzenlenen “Octoberfest” gecesi ve hem koy içi yarışı, hem de dünkü kıyı yarışının ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 
 
Marmaris International Race Week’in liderlerini belirlemek için iki gün daha var. Her 10 grupta da pozisyonlar değişebilir. Yarının haberleri için bizi takip edin.