Türkçe English

26. MIRW - Cuma (30.10.2015)

Marmaris International Race Week’in son gününde Netsel Marina’dayız. Hafta boyunca süren başarılı yarışların heyecanını taşıyan yüzlerle çevriliyiz. Harika hava ve yelken koşulları ve sıkı ekip çalışması herkesin kendisini pozitif hissetmesini sağlamış.

 
Yarışın son gününde tüm ekipler genel sıralamada podyumda yer kazanmak için mücadele ediyor. Dolayısıyla herkes sonuna kadar mücadele ediyor. Rüzgarın Marmaris Körfezi’ni doldurmasını sabırla bekleyen ekipler yarışa geç başladılar. Yön değiştiren rüzgarın hızı yaklaşık 6 knot’tu, dolayısıyla basıncı ve rüzgardaki değişiklikleri yakalamak başarı için kritik olacaktı.
 
Değişen havada filo rüzgarı yakalamaya çalıştı, körfezde birkaç ‘yanık’ nokta da bulunuyordu. Rüzgarın drise etmesi ekipler için önemli bir avantaj ya da dezavantaja dönüşebileceğinden tüm ekipler gözlerini dört açtılar. Hafif rüzgar bütün gün devam ederek 26. Marmaris International Race Week’te tüm teknelerin finiş almasını sağladı. İlk yarıştan beri IRC 3 grubunda liderliğini koruyan ve ekibiyle Lettland’da yarışan Latviya’lı Igor Buskovskis  gibi favoriler gruplarının liderliğini sürdürüyordu. Yıllardır Marmaris’te yarışan ekip deneyimin ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı.
 
Hafta, unutulmaz bir ödül töreniyle sonra erdi. Tüm yelkenciler ödül alanlara tezahürat etmek ve tabii partinin tadını çıkartmak üzere yarış köyünün çadırında buluştular. Bir sonraki Marmaris International Race Week’te buluşmak üzere tekrar randevular verildi. Seneye görüşmek üzere, bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.